Narodowy Dzień Sportu 2022

Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Szkół Podstawowych na boisku „Orlik” – OSiR Strzegom

Narodowy Dzień Sportu jest dniem szczególnym, gdyż zachęca wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. We wrześniu, jak co roku, w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany był dzień otwarty na boiskach „Orlika”.

Polacy mogli nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a część z nich mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami.

W Strzegomiu na boisku piłkarskim rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Szkół Podstawowych. Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji, a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad fair play. Wszystkim meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, każda z drużyn miała bowiem kilkuosobowe grupy dopingujące swoich zawodników. Piękna pogoda umożliwiła przeprowadzenie turnieju przygotowanego przez animatorów Orlika p. H.Zatora i p.M. Głowiaka przy współudziale OSiR Strzegom.
W Turnieju wzięło udział 5 drużyn, które grając systemem „każdy z każdym”, rozegrały 10 spotkań. Gościnnie wystąpiły drużyny z Kłaczyny, których opiekunem był p. R. Matkowski.

Cały turniej zakończył się wygraną wszystkich uczestników. Mecze połączyły dobrą zabawę z pełnym zaangażowaniem zawodników. Wszystko przebiegało w sympatycznej atmosferze, chodź było czuć ducha walki we wszystkich drużynach. Uczestnicy wykazali się niezwykłą szybkością, sprawnością i zgraniem. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, a drużyny zwycięski pamiątkowy puchar.
Poprzez Narodowy Dzień Sportu chcieliśmy pokazać jak szeroka jest sportowa oferta Polski; dać możliwość spróbowania własnych sił każdemu, kto będzie chciał wziąć udział w imprezie oraz promować sport i aktywny tryb życia!

Polecane artykuły

Back to top button