Stokrotki na Delfinku

Pierwsza lekcja pływania - Stokrotki na Delfinku rozwijały rozwijali swój talent pływacki

„Dzieci z PP2 – aktywnie po zdrowie”

Publiczne Przedszkole nr 2 w StrzegomiuPo raz pierwszy dzieci Publicznego Przedszkola nr 2 Strzegom „Miś Uszatek” mogły cieszyć się zabawą powiązaną z nauką na krytej pływalni Dolnośląski Delfinek OSiR Strzegom.

Przed wejściem do basenu ratownicy jak i opiekunowie zapoznali przedszkolaki z zasadami bezpiecznego zachowania się na basenie. Dzieci z uwagą słuchały wskazówek, następnie wyposażone w rękawki i akcesoria dla zachowania bezpieczeństwa w wodzie ruszyły do basenu jak i do strefy malucha. Tam czekały na nich takie atrakcje jak: fontanna czy mini zjeżdżalnia.

Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy w życiu pobyt na basenie. Zarówno stali bywalcy, jak i nowicjusze chętnie korzystali ze zjeżdżali, bawili się, chlapali wodą oraz – co bardzo ważne – rozwijali swój talent pływacki. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali ratownicy pływalni OSiR Strzegom „Dolnośląski Delfinek”, którzy służyli pomocą i dołożyli wszelkich starań, by uatrakcyjnić pobyt dzieci w wodzie.

Dzieci pod okiem instruktora pływania mogły oswoić się z wodą, mogły ograniczyć strach przed dużą ilością wody w basenie. Pod czujnym okiem ratowników i opiekunów dzieci bezpiecznie i przyjemnie spędziły miłe chwile w wodzie. Nawet nieśmiałe dzieci coraz bardziej przekonały się do atrakcji basenowych.

Ćwiczenia na basenie to wspaniała metoda poprawiająca sprawność fizyczną dziecka, promująca zdrowy styl życia.

Radości nie było końca !

Polecane artykuły

Back to top button