Za nami 24. Festyn Dziecięcy

To było wspaniałe wydarzenie, które zgromadziło tłumy strzegomian. Atrakcji nie brakowało!

4 czerwca br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu obył się Festyn Dziecięcy pod hasłem „Podziel się życiem”.

Jak każdego roku było to duże wydarzenie kulturalno–artystyczne z programem profilaktycznym, w którym wzięły udział dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami z Gminy Strzegom oraz sąsiadujących miejscowości. Program tego wydarzenia był ukierunkowany na propagowanie profilaktyki uzależnień oraz zaprezentowanie szerokiej publiczności dokonań kulturalnych dzieci i młodzieży naszej gminy.

Po raz pierwszy na Festynie Dziecięcym zorganizowany strzegomską sztafetę „Razem dla transplantologii”, w czasie której odbył się symboliczny bieg, mający na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat świadomego dawstwa narządów do przeszczepu. Temu wydarzeniu towarzyszyła akcja informacyjna, wsparta przez Centrum Organizacyjno- Koordynacyjne DS Transplantacji „Poltransplant.”

Organizatorami wydarzenia byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu i Parafia Zbawiciela i Matki Boskiej Szkaplerznej.

Polecane artykuły

Back to top button