Ewakuacja OSiR-u w Strzegomiu!

Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane wspólnie przez OSiR i OSP Gminy Strzegom

Piątek 24 września br., była dokładnie 10:35, kiedy dyżurny straży pożarnej odebrał telefoniczną informację o zadymieniu w sali ćwiczeń Judo z podejrzeniem pożaru w Hali Widowiskowo Sportowej OSiR w Strzegomiu. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Strzegom w ilości pięciu jednostek.

Na miejsce przybyły zastępy OSP Jaroszów, OSP Granica, OSP Tomkowice, OSP Olszany. Wszyscy pracownicy OSiR wraz z przebywającymi tam uczniami, grupą seniorów biorących udział w zajęciach oraz interesanci opuścili budynek.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, mające doskonalić umiejętności służb ratunkowych oraz koordynację ich wspólnych działań z zarządcami obiektów OSiR w Strzegomiu.

Celem przeprowadzenia ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie umiejętności współpracy służb ratowniczych z pracownikami OSiR. Z działań ratowniczych wyciągnięto wnioski, które zostały omówione z podmiotami realizującymi poszczególne zadania, aby w przyszłości współdziałanie służb i zarządców Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu było jeszcze bardziej efektywne.

Akcja ewakuacyjno-ratunkowa trwała blisko dwie godziny. A wszystko to w celu wyciągnięcia wniosków, doskonalenia umiejętności i przećwiczenia koordynacji działań służb na wypadek wystąpienia realnego zagrożenia.

Polecane artykuły

Back to top button