Jak to jest zrobione – Pływalnia Delfinek

Kryta pływalnia Delfinek to skomplikowany i zaawansowany technologicznie obiekt...

Temat znany na co dzień zarządcom krytej pływalni Delfinek w Strzegomiu, ale zapewne nie jeden z was ( użytkowników ) zastanawiał się jak to działa ? co jest pod spodem ?.

Chcielibyśmy zaprezentować że basen to nie tylko „dziura z wodą” ale skomplikowany i zaawansowany technologicznie obiekt, który intensywnie pracuje aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pływania.

Zapraszamy pod powierzchnię niecki basenowej

Proces nadzoruje wyspecjalizowany sterownik komputerowy, który dokładnie utrzymuje optymalne parametry i sygnalizuje ewentualne różnice.  Jakość wody jest regularnie badana z uwzględnieniem parametrów biologicznych i fizykochemicznych. Badania wykonuje wyspecjalizowana firma.

Nasza pływalnia wyposażona jest w elektroniczny system pomiaru wykorzystanego czasu. Dzięki niemu osoby przebywające w hali basenowej lub w saunie, mogą dowolnie wybierać moment wejścia i czas korzystania z obiektu, bez konieczności pilnowania określonych godzin. System z dokładnością do jednej minuty, oblicza wykorzystany czas i na jego podstawie określa wysokość stosownej opłaty. Dzięki obsługiwanym karnetom rozliczeń można dokonywać w sposób bezgotówkowy.


Z archiwum…
Inwestycję budowy krytej pływalni w Strzegomiu rozpoczęto w styczniu 2016 r.

Oficjalnie została otwarta 16 marca 2018 r.

Zarząd OSiR Sp. z o.o. informuje, że woda w nieckach basenowych spełnia wymagania jakości określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015 r., poz. 2016).
Komunikat wystosowano na podstawie wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez akredytowane laboratorium.

Polecane artykuły

Back to top button