Orlik Smecz Open 2019

Pierwszy Turniej Tenisa Ziemnego „Orlik Smecz Open 2019”

W dniach 14-21 września 2019 młodzież naszej gminy rywalizowała na korcie ziemnym tocząc bardzo wyrównane boje na wysokim amatorskim poziomie w kolejnych fazach turniejowych. Rozegrany turniej był zwieńczeniem wielu godzin treningów na korcie w czasie wakacji letnich, w czasie których popołudniami chłopcy spotykali się na boisku orlik.

 

Mając tylko telewizyjne wyobrażenie o tej dyscyplinie sportu przychodząc na kort tenisowy wspólnie z animatorami sportu Mirosławem Głowiakiem i Henrykiem Zatorem odkrywali piękno tenisa ziemnego i nabywali niezbędne umiejętności gry. Dzień po dniu przekonywali się, że sport ma bardzo ciekawa ofertę różnych dyscyplin i warto je poznawać.

Umiejętności gry zdobyte w czasie wakacji postanowili sprawdzić w formie rywalizacji turniejowej, która obfitowała w chwile radości ze zwycięstw w poszczególnych pojedynkach jak również budowaniu relacji sportowych z rówieśnikami. Dojście do finału nie było łatwe lecz warte trudów gry, które pozwoliły poznać czym jest prawdziwe zwycięstwo.

Pogoda w trakcie turnieju zmusiła do przeniesienia rozgrywek na teren hali sportowej OSiR. To jednak nie wpłynęło na zniechęcenie lecz pokazało nowe możliwości gry na innej nawierzchni bez względu na pogodę i porę roku. Zachęciło to również organizatorów do zorganizowania w przyszłości turnieju halowego z uwagi na rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Turniej pokazał że warto propagować nowe dyscypliny sportowe na obiektach dających duże możliwości rozwoju młodzieży i zachęcania do spędzania czasu wolnego na sportowo. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary ufundowanie przez OSiR w Strzegomiu i wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji, która na pewno będzie miała miejsce.

Do zobaczenia na obiektach „Orlika”

Back to top button