Orlik Smecz Open 2019

Pierwszy Turniej Tenisa Ziemnego „Orlik Smecz Open 2019”

W dniach 14-21 września 2019 młodzież naszej gminy rywalizowała na korcie ziemnym tocząc bardzo wyrównane boje na wysokim amatorskim poziomie w kolejnych fazach turniejowych. Rozegrany turniej był zwieńczeniem wielu godzin treningów na korcie w czasie wakacji letnich, w czasie których popołudniami chłopcy spotykali się na boisku orlik.

 

Mając tylko telewizyjne wyobrażenie o tej dyscyplinie sportu przychodząc na kort tenisowy wspólnie z animatorami sportu Mirosławem Głowiakiem i Henrykiem Zatorem odkrywali piękno tenisa ziemnego i nabywali niezbędne umiejętności gry. Dzień po dniu przekonywali się, że sport ma bardzo ciekawa ofertę różnych dyscyplin i warto je poznawać.

Umiejętności gry zdobyte w czasie wakacji postanowili sprawdzić w formie rywalizacji turniejowej, która obfitowała w chwile radości ze zwycięstw w poszczególnych pojedynkach jak również budowaniu relacji sportowych z rówieśnikami. Dojście do finału nie było łatwe lecz warte trudów gry, które pozwoliły poznać czym jest prawdziwe zwycięstwo.

Pogoda w trakcie turnieju zmusiła do przeniesienia rozgrywek na teren hali sportowej OSiR. To jednak nie wpłynęło na zniechęcenie lecz pokazało nowe możliwości gry na innej nawierzchni bez względu na pogodę i porę roku. Zachęciło to również organizatorów do zorganizowania w przyszłości turnieju halowego z uwagi na rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Turniej pokazał że warto propagować nowe dyscypliny sportowe na obiektach dających duże możliwości rozwoju młodzieży i zachęcania do spędzania czasu wolnego na sportowo. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary ufundowanie przez OSiR w Strzegomiu i wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji, która na pewno będzie miała miejsce.

Do zobaczenia na obiektach „Orlika”

Pokaż więcej
Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X