Przybywajcie pobiegać w Strzegomiu

Ponad 21km czeka na uczestników I Półmaratonu Aryzta, który zaplanowano na 13 października 2018 r

I Półmaraton AryztaTo będzie wielkie sportowe wydarzenie.
I kolejny dowód na to, że Strzegom lubi bieganie !!

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 lipca w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, organizatorzy opisali zasady biegu. Półmaraton rozpocznie się na strzegomskim Rynku trasa liczyć będzie ponad 21 km, a jej przebieg jest następujący:

Rynek w Strzegomiu – Żółkiewka Wiatrak – Kostrza – Godzieszówek – Roztoka – Jugowa – Tomkowice – Strzegom (meta w parku miejskim w pobliżu pomnika Księżnej Anny). 

Zależy mi na tym, aby ten półmaraton stał się wizytówką ziemi strzegomskiej – mówi prof. Jan Chmura, ambasador biegu.

Służę swoim doświadczeniem i myślę, że wspólnie podejmiemy takie działania, które wyniosą tą imprezę sportową na plan pierwszy w regionie. Organizacja takiego biegu nie tylko podniesie rangę ziemi strzegomskiej, ale zbuduje nowe podejście do szeroko pojętej kultury fizycznej, zmobilizuje mieszkańców do aktywności fizycznej, a być może do zmiany stylu życia, pod kątem przykładu dla następnych pokoleń.

– Pomysł tego półmaratonu zrodził się dzięki dobrej współpracy gminy Strzegom z grupą Aryzta – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 lipca br., Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia. Ambasadorem półmaratonu jest profesor Jan Chmura, maratończyk, który na temat biegania wie wszystko.

– Mam nadzieję, że ten bieg stanie się wizytówką Strzegomia, bo jego organizacja wygląda naprawdę interesująco – podkreślał podczas spotkania profesor.
Dyrektor zarządzający grupy Aryzta Waldemar Topolski oraz Marcin Klimas, dyrektor strzegomskiego zakładu mówili natomiast, że w sport i aktywność fizyczną warto i trzeba inwestować, dlatego Aryzta z chęcią zaangażowała się w organizację tego przedsięwzięcia.

– Chcielibyśmy, żeby frekwencja była jak największa. Liczmy na to, że biegacze nie zawiodą – mówił z kolei Grzegorz Sulima, który poprowadził konferencję. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w biegu już ruszyły. Zachęcamy do śledzenia fanpagu półmaratonu na facebooku oraz komunikatów prasowych, a przede wszystkim do przyłączenia się i wspólnego biegania!

Uczestnicy półmaratonu otrzymają specjalne pakiety startowe: koszulkę techniczną, numer, napój i produkty spożywcze. Na finiszu będzie czekał pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.

Zgłoszenia do półmaratonu są przyjmowane na stronie data sport.pl, a ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 8 października.

szczegółowe informacje na:  www.ebiegi.pl

zapisy:  Formularz zgłoszeniowy

Organizatorami są gmina Strzegom, Aryzta Polska Sp.z.o.o., AKS Strzegom, oraz OSiR Strzegom.

  AKTUALIZACJA artykułu    31 lipiec 2018 / 13:54

Parę informacji o trasie ARYZTA PÓŁMARATON STRZEGOM

Trasa ma atest, czyli liczy dokładnie 21 km 97,5 m. Patrząc na profil można pomyśleć, że to „górski” półmaraton, ale jak spojrzycie na wskaźnik wysokości to okaże się, że Wasze obawy są nieuzasadnione.

To prawda, że na pierwszych 1700 m czeka Was mały podbieg i ten odcinek powinniście pobiec z zimną głowa ale stracone tu parę sekund nadrobicie na zbiegu, który ciągnie się aż do 5 km. Dalej jest niemal zupełnie płasko co umożliwi Wam utrzymanie równego tempa, aż do samej mety.

To raczej szybka trasa i wierzymy że pozwoli Wam powalczyć o nowe rekordy !

Zapraszamy do biegania w Strzegomiu – Granitowym Sercu Polski

 

Źródło informacji
ebiegi.plInternetowy serwis Miasta i Gminy StrzegomARYZTA fbŚwidnica NaszeMiastoNaszStrzegom PL
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Wykryto blokadę reklam

Prosimy o wsparcie nas, wyłączając blokowanie reklam dla naszej witryny
X