Turniej Taekwondo 2018′

IV Otwarte Mistrzostwa Polski Taekwon-do / organizator Polskie Zrzeszenie Taekwon-do UITF/HQ Korea

III Otwarte Mistrzostwa Polski Taekwon-do / STRZEGOM 201829 kwietnia br. na hali Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się już IV Otwarte Mistrzostwa Polski Taekwon-do.

Organizatorem turnieju jest Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF HQ KOREA / UNIFIED, Polskie Stowarzyszenie Taekwon-do GM Wojciech Dolny IX dan Taekwon-do PL-9-1 UITF.  Był to Turniej dla klubów zrzeszonych w Polskim Zrzeszeniu Taekwon-do UNIFIED / ITF HQ Korea oraz Klubów współpracujących z PZT UNIFIED / ITF HQ Korea.

IV Otwarte Mistrzostwa Polski Taekwon-do były to ostatnie mistrzostwa w tym sezonie a zarazem pierwszym turniejem przygotowujący zawodników do Mistrzostw Europy które odbędą się w październiku 2018 właśnie w Strzegomiu. W turnieju wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek z 15 klubów całej polski.

Rozegrała się rywalizacja w konkurencja takich jak układy formalne,walki soft, hogo (kamizelka zawodników taekwondo nazywa się HOGO i to właśnie za trafienie w nią przyznawane są punkty podczas zmagań), semi, light contact oraz technikach specjalnych / techniki dosiężne – dla wyjaśnienia są techniki kopnięcia w górę, odbyła się również rywalizacja siłowa, tz. rozbijanie desek przez zawodników ( tłumaczy Sędzia Główny Zawodów – Pan Marek Hisztin )

Wszystkie konkurencje odbyły się pod okiem wykwalifikowanych trenerów Taewkon-do jak i wyszkolonym sędzią, którzy z uwagą oceniali przebieg rozgrywanym konkurencją, dobrze przygotowanym zawodniczkom i zawodnikom, zawody odbywały się bardzo sprawnie i w miłej atmosferze.

Ślicznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie, doping i motywację. Ogromne podziękowania dla sędziów, za to że wykonali kawał dobrej roboty. Ogromne podziękowania dla rodziców sekcji Strzegom, za pomoc przed i w trakcje turnieju. 

Opiekę medialną nad zawodami obięła telewizja internetowa w Strzegomiu. 

Pięć filarów taekwondo

Taekwondo to sztuka walki, której towarzyszą konkretne zasady moralne, ustanowione przez mistrza Choi Hong Hi. Wśród pięciu „filarów” taekwondo znajdują się:

  1. grzeczność i uprzejmość,
  2. rzetelność i uczciwość,
  3. wytrwałość,
  4. opanowanie i samokontrola,
  5. odwaga i nieugięty duch.
Taekwondo to tradycyjna sztuka walki w Korei. Nazwa dyscypliny składa się z 3 członów: tae, co oznacza uderzenie stopą, kwon – uderzenie pięścią i do oznaczającego sztukę lub drogę do osiągnięcia stanu intuicji wynikającego z doświadczenia umysłu i ciała. Taekwondo oryginalnie było stylem walki stosowanym w celach militarnych, a dopiero w XX wieku zyskało popularność jako sportowa sztuka walki. Adeptów tego stylu obowiązuje 5 zasad etycznych opracowanych przez mistrza Choi Hong Hi: grzeczność i uprzejmość, rzetelność i uczciwość, wytrwałość, samokontrola oraz odwaga.

Życzymy zawodnikom kolejnych sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach, które odbędą się już w październiku 2018 MISTRZOSTWA EUROPY organizowane w Strzegomiu

Polecane artykuły

Back to top button