Wakacyjna zbiórka krwi

To fantastyczne pomagać innym

Każdemu kto w dniu wczorajszym odwiedził mobilny punkt poboru krwi zaparkowany na parkingu Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i oddał krew serdecznie dziękujemy.

Do akcji „Strzegomska Zbiórka Krwi” która odbyła się 9 lipca 2019 r. zgłosiły się 23 osoby, krew oddało 16 osób, pozyskano ponad 7 litrów krwi.


Dlaczego warto oddawać krew?

Przede wszystkim, na co dzień, dzięki temu zwykłemu, nieinwazyjnemu sposobowi możemy stać się w pewnym sensie wolontariuszami. Tak! Dokładnie wolontariuszami ratującymi ludzkie zdrowie i życie. Każdy z Nas ma wiele zajęć, obowiązków i czasami ich natłok powoduje, iż mimo chęci nie mamy czasu na działalność w różnego rodzaju organizacjach. Tu dzięki 15-minutowej donacji stajemy się lepsi, a co najważniejsze bezpośrednio pomagamy innym.

Czy pomagając innym, pomagamy też sobie?

Oczywiście, przecież tak naprawdę nigdy nie wiemy czy ta krew do nas nie wróci, kiedy to my będziemy potrzebowali transfuzji, dlatego warto pomagać i dzielić się krwią, bo mimo rozwiniętej techniki na świecie nie udało się wyprodukować substancji, która mogłaby zastąpić krew.


Już dzisiaj zapraszamy na koleją akcję Strzegomskiej Zbiórki Krwi

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X