Orszak Trzech Króli

IV edycja obchodów Dnia Objawienia Pańskiego na pamiątkę Trzech Mędrców

Święto Trzech Króli w StrzegomiuJuż od dnia 05 stycznia br. w hali widowiskowo-sportowej Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwały przygotowania do uroczystości, które dnia 6 grudnia będą uwieńczeniem obchodów święta Trzech Króli.

W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski uroczystością Dnia Objawienia Pańskiego towarzyszy hasło “Odnowi oblicze ziemi”, a kościół katolicki w tym dniu obchodzi Święto Trzech Króli.

Punktualnie o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel rozpoczęła się msza św., po której został uformowany piękny i kolorowy orszak, który wyruszył ulicami miasta w kierunku hali sportowej OSiR, gdzie po przejściu orszaku na uczestników czekał ciepły poczęstunek, a do tego odbyło się wspólne kolędowanie i została wystawiona Jasełka, którą zaprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Nie zabrakło także występów dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2. Prócz tego uczestnicy wydarzenia wspólnie kolędowali z zespołami: Kostrzanie, Retro i Goczałkowianie.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Strzegomiu byli: Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu, gmina Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, LO Strzegom, OSiR sp. z o. o., PSP nr 2 w Strzegomiu, PP nr 2 w Strzegomiu, ZUK sp. z o. o. i Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich.

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X