„Otwieramy się sukcesywnie”

Już od 30 maja rodzice i dziadkowie będą mogli spędzać czas z dziećmi na placu zabaw OSiR

Jako administrator nowo powstałego obiektu przy OSiR Strzegom – długo na to czekaliśmy, aby zobaczyć radość najmłodszych którzy nie mogli się doczekać momentu otwarcia i możliwości skorzystania z placu zabaw przy ul. A.Mickiewicza 2.

No i mamy to ! od 30 maja rodzice i dziadkowie mogą spędzać czas z dziećmi na naszym placu zabaw. Zarząd Spółki OSiR Strzegom z zachowaniem zasad bezpieczeństwa udostępnia obiekt do użytkowania.

WAŻNE !!

Liczymy na zdrowy rozsądek rodziców/opiekunów i że nie będzie kumulacji na placu zabaw, a korzystanie z obiektu będzie odbywało się zgodnie z wytycznymi czwartego etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19. Zgodnie z przygotowywanym rozporządzeniem, rodzic wchodzący na plac zabaw z dzieckiem ma mieć zasłonięte usta i nos. Tego typu restrykcje nie dotyczą dzieci.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że również od 30 maja noszenie maseczek w przestrzeni otwartej przestanie być obowiązkiem, tylko wtedy, gdy zachowany zostanie dystans społeczny.

Zapewne nie istnieje w stu procentach bezpieczny plac zabaw a jeśli taki by powstał – zapewne dzieci nie chciałyby się bawić w miejscu, które przez zbytnią drobiazgowość i zapobiegliwość dorosłych nie umożliwia dzieciom rozwijania wyobraźni i kreatywności w zabawie.

Na placu zabaw nieuniknione są drobne wypadki: stłuczenia czy zadrapania są nieodłącznym elementem zabawy. Dlatego wychodzimy z założenia, że place zabaw powinny być tak bezpieczne jak to niezbędne, a nie tak bezpieczne jak to możliwe.

RODZICU/OPIEKUNIE zwracamy się z ogromną prośbą o opiekę nad swoimi pociechami podczas zabaw i zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa, a także stosowaniem się do regulaminu obiektu jak i zaleceń pracowników obsługi OSiR’u.

PAMIĘTAJMY, że w celu wyeliminowania potencjalnego ryzyka związanego z korzystaniem z placu zabaw, należy niezwłocznie powiadomić o wszelkich nieprawidłowościach zarządcę obiektu.  ( +48 (74) 855 15 24 lub e-mail: osir@osir.strzegom.pl )

Właściciel placu zabaw, a więc Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu, Mickiewicza 2, zapewnienia w miarę możliwości – dezynfekcję sprzętów znajdujących się na terenie placu. Ale sami Państwo wiecie, że w praktyce może być to trudne, dlatego idąc na plac zabaw, warto wziąć ze sobą własny ( lub wykorzystać przez nas udostępniony )  płyn dezynfekcyjny i samemu dezynfekować urządzenia, na których będą bawić się wasze dzieci.

Życzymy miłego użytkowania


Kolejne obostrzenia znikną 6 czerwca br.

będzie możliwość otwarcia basenów, siłowni oraz sali fitness.

 

Polecane artykuły

Back to top button